Ostatnia aktualizacja:
16.07.2024
LICZBA ODSŁON:
Liczba osób
tylko dziś:
Osoby on-line:     
 

O stronie

Strona poświęcona jest radomskiej komunikacji podmiejskiej.

Zawiera informacje na temat: tras autobusów (podstawowych i wariantowych), tras kursów zjazdowych, o organizatorze i operatorach KM oraz o prywatnych przewoźnikach.

Odnośnie opłat za korzystanie z przewozów przedstawiono wykaz oraz ceny biletów, możliwe ulgi, opłaty dodatkowe, sposób dystrybucji biletów, zawarto również Regulamin MZDiK.

Na stronie istnieją również odnośniki do podobnych serwisów tematycznych, stron organizatorów transportu, witryn przewoźników miejskich, oraz producentów taboru eksploatowanego na radomskich ulicach.

Najważniejszą częścią takiego serwisu jest jednak aktualny serwis informacyjny oraz rozkład jazdy. Na tej stronie istnieje kilka możliwości odczytania rozkładu jazdy, tj. dla poszczególnych linii, a następnie dla poszczególnych przystanków danej linii; z alfabetycznej listy przystanków, a następnie dla poszczególnych linii w wybranym kierunku jazdy; oraz z mapy, po wybraniu odpowiedniego przystanku.

Strona jest o charakterze informacyjno-hobbystycznym, autorzy nie są związani zarówno z organizatorem transportu miejskiego, jak i operatorami wykonującymi pracę przewozową na rzecz MZDiK oraz prywatnymi przewoźnikami wykonującymi przewozy na własny rachunek.

Autorzy strony nie odpowiadają za dokładność strony (zwłaszcza rozkładów), jednak podejmą wszelkie środki, aby strona była aktualna.

Budowa witryny zajęła autorom trochę czasu, w związku z tym autor zastrzega sobie prawo do treści oraz układu strony.

Strona została wygenerowana za pomocą PSPad, zastosowano języki HTML oraz PHP, skrypty JavaScript oraz kaskadowe arkusze stylów CSS. Witryna jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarek: Mozilla Firefox, MS Edge oraz Opera.

Pomysł na witrynę powstał w 2011 r., gdy jeden z autorów znalazł się na terenach podmiejskich i był zmuszony skorzystać z jakiegokolwiek transportu zbiorowego, jednak spotkał się ze "wschodnimi standardami obsługi pasażerów", czyli - pomijając stosowany tabor - brakiem bieżącej informacji zarówno na przystanku, jak i w Internecie. W późniejszym czasie, nawet jeśli znalazł te informacje, to w bardzo wielu przypadkach były one nieaktualne. Jest z tym różnie u różnych przewoźników. W związku z powyższym, autorzy tego serwisu dokonywali i dokonują researchu w terenie i zestawiają te informacje w jednym miejscu, tu na tej witrynie. Bez "wizji lokalnych" o niektórych wariantach poszczególnych linii, szersza społecznośc nigdy by się nie dowiedziała. Zakres informacji dotyczy Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego (ROF), czyli powiatu radomskiego grodzkiego (m. Radom) oraz ziemskiego (teren 11. gmin) oraz kilku gmin ościennych.

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia (błędy na stronie, propozycje zmian) proszę kierować na:
- adres e-mail: komunikacja-wra@wp.pl;
- komunikator GG: 46140739, komunikacjaWRA;
- komunikator FB Messenger.

Zapraszamy również na nasze social media:
- fanpage na FB;
- galeria zdjęć na IG;
- blog na Bloggerze.

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij